1. Dyspensa
Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.

2. Msze św. bez udziału wiernych
Do odwołania wszystkie Msze św. będą sprawowane w kościele, bez udziału wiernych, przy zamkniętych drzwiach. Każdego dnia odprawione zostaną wszystkie zamówione przez Parafian intencje.

3. Pogrzeb
W dniu pogrzebu będzie celebrowana Mszę św. żałobna bez udziału wiernych i ciała (prochów) zmarłego. Obrzędy pogrzebu ograniczamy wyłącznie do stacji przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób.

4. Godziny otwarcia kościoła
Nasz kościół pozostaje otwarty dla wiernych na osobistą modlitwę:
– od poniedziałku do soboty: od 9.00 do 17.00,
– w niedziele: od 12.00 do 17.00.

5. Spowiedź
W obecnej sytuacji zachęcam do skorzystania z formy, którą proponuje Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 960-961), czyli wzbudzenie żalu doskonałego. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe. (Szczegółowe informacje – w załączniku nr 1)

6. Komunia św.
Gorąco zachęcam do korzystania z Komunii duchowej, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego.

7. Kancelaria parafialna
Kancelaria parafialna jest zamknięta do odwołania, z wyjątkiem spraw pilnych. Zachęcam do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.

8. Wsparcie parafii
Jestem wdzięczny za każdą ofiarę przekazaną na konto parafialne jaki i inny sposób.

 


© 2021 Rzymsko – Katolicka Parafia Św. Wawrzyńca w Mokrem Wszelki prawa zastrzeżone